Jdi na obsah Jdi na menu

Blansko - Tišnov B 14.3.2009

Přímý souboj o 1.místo v divizi a tím i postup do III.ligy byl k vidění v sobotu v Blansku. První Tišnov měl před Blanskem náskok jednoho bodu a tak k jistotě prvního místa mu stačila i remíza. Toto atrkativní utkání přilákalo do hlediště bezmála 60 fanoušků, kteří vytvořily v hale báječnou atmosféru. Tišnov nechtěl ponechat nic náhodě a přijel v nejsilnějším možném složení, to znamená i s asijskou posilou Thang Do Trongem, který je největší oporou A týmu Tišnova ve III.lize s úspěšností nad 80%. V úvodních čtyřhrách Blansko odmítlo možnost jít do dvoubodového vedení. Dudík s Mikulou s přehledem přehráli dvojici Nováček, Dospíšil Pavel a získali tak pro Blansko 1. bod, ve druhé čtyřhře vedli Čák s Davidem Kvíčalou už 8:2 v pátém setu, toto slibné vedení ale neudrželi a Tišnov srovnal na 1:1. Když potom Dospíšil Jiří porazil Kvíčalu, Do Trong Mikulu a Smejkal Čáka, dostal se Tišnov do vedení 4:1 a s Blanenskými nadějemi to nevypadalo moc dobře. Blansko má naštěstí ve svém středu Luboše Dudíka, který svým famózním výkonem zavelel k obratu. Nejdříve doslova smetl ze stolu Nováčka, poté Čák porazil 3:0 Dospíšila a Mikula 3:0 Smejkala a rázem byl stav 4:4. Za tohoto stavu se odehrálo zřejmě klíčové utkání, kdy proti sobě nastoupily jedničky obou týmů Dudík a Do Trong. Zápas dospěl až do patého setu, ve kterém se štěstí přiklonilo trochu více na stranu blanenského hráče, který tak poslal domácí do vedení 5:4. Nováček vítězstvím nad Kvíčalou sice srovnal na 5:5, ale Dudík a Mikula opět zcela bez problémů získali další 2 body a Blansko vedlo 7:5. Pak prohrál Kvíčala s Do Trongem, Čák porazil Nováčka, Dudík Dospíšila a stav byl 9:6 pro Blansko. Za tohoto stavu se odehrálo další vrcholné utkání, které zvedalo diváky ze sedadel. Teprve 14-ti letý David Kvíčala v něm nastoupil proti zkušenému Smejkalovi, který před pár lety hrál za Blansko II.ligu. David získal lehce první 2 sety, Smejakl se však nevzdal a vyrovnal na 2:2. V pátém setu si David od začátku udržoval mírný náskok a za stavu 10:5 měl 5 mečbolů. Smejkal ještě dokázal snížit na 10:9, ale závěrečná kontraspinová výměna se stala kořistí domácího borce, který tak získal rozhodující 10. bod. Čákova prohra s Do Trongem a Mikulovo vítězství nad Nováčkem už jen znamenali kosmetickou úpravu výsledku na 11:7. V posledním dvoukole zajíždí Blansko do Brna, kde se utká s týmy Slatiny a Průkopníku Brno. Pokud se naplní všechny předpoklady a Blansko v těchto utkáních zvítězí, nebude již stát postupu do III.ligy nic v cestě.